فارسی

Persian Lang

English

English Lang

العربی

Arabic Lang
  • وقت های ویزیت من
  • پیام های من
  • اطلاعات حساب کاربری
  • خروج

برای استفاده از خدمات سایت وارد شوید.


برای استفاده از خدمات سایت وارد شوید.


رمز عبور اشتباه است.


رمز عبور برای شماره همراه ثبت شده ارسال گردید.
{{counter}}


برای استفاده از خدمات سایت ثبت نام کنید.


خانه آشنایی با دکتر مقالات علمی سوالات متداول مشاوره آنلاین نوبت دهی آنلاین راهنمای بیماران تماس با ما

سوالات متداول


سوال های بسیاری برای دوستان درباره انواع جراحی ، مراقبت هاو ... پیش می آید که دراین بخش پرتکرار ترین ها و مهم ترین ها عنوان شده است.
برای دیدن پاسخ سوال مورد نظر خود روی جهت رو پایین بزنید تا پاسخ برای شما نمایان شود.
سوال ها و پاسخ های این بخش مرتبا بروز رسانی می شود تا پاسخ بسیاری از سوال های خود را در این بخش بیابید.

آیا افراد کم خون می توانند جراحی بینی انجام دهند؟

عمل زیبایی بینی با خونریزی زیادی همراه نیست و در صورتیکه کم خونی شدید نباشد مشکلی برای عمل وجود نخواهد داشت.

آیا بینی های گوشتی پس از عمل به مرور به حالت اول برمی گردند؟

بینی های با پوست ضخیم (اصطلاح عامیانه گوشتی) به لحاظ تغییرات کمتر بعد عمل جراحی (نسبت به سایر بینی ها) و کندتر بودن روند فروکش کردن ورم بعد از عمل ، به نظر می رسد که بینی شکل اولیه خود را دارد. اما وقتی تصاویر قبل و بعد عمل کنار هم دیده شوند متوجه تغییرات خواهید شد.

آیا بینی گوشتی برگشت پذير است؟

علت این شائبه بیشتر به دلیل ماهیت ظاهری این نوع بینی (اصطلاحا گوشتی) است که تغییرات پس از عمل آن غالبا کمتر از سایر بینی ها است؛ هر چند احتمال بروز نسج اضافی در این نوع پوست بیشتر است و به طور کل تغییر پذیری کمتری دارد.

آیا نوع پوست در جراحی بینی تاثیرگذار خواهد بود؟

کیفیت پوست نقش مهمی در ایجاد نتیجه جراحی به خصوص در صورت کار بر روی غضروف نوک بینی برعهده دارد. نوع ایده آل پوست جهت رینوپلاستی، نوعی است که کیفیتی بینابینی داشته باشد (نه زیاد ضخیم و چرب و نه خیلی نازک و شکننده). پوست خوب، بافت زیر جلدی کافی دارد و بعد از جراحی در زمان نسبتاً کوتاه تری نتیجه را به نمایش می گذارد.

آیا پزشک جراح در جراحی ترمیمی (مجدد) هم می تواند از روش بسته استفاده کند؟

بله بسته به میزان ایراد بینی امکان انجام جراحی مجدد به روش بسته وجود دارد.

بینی من کوتاه است. آیا امکان بلندتر شدن آن به کمک غضروف وجود دارد؟

بله. امکان ترمیم و گذاشتن غضروف و اصلاح بینی وجود دارد. اما همیشه به معاینه حضوری برای تصمیم گیری نیاز است.

چرا باید بعد از جراحی بینی چسب زد؟

چسب زدن بعد از جراحی زیبایی بینی برای کمک به کنترل ورم بینی انجام می شود. در هفته های اولیه بعد از جراحی بینی به خصوص در اطراف نوک بینی ممکن است بینی متورم شود. چسب زدن فشار کمی بر روی پوست ایجاد می کند تا از گسترش تورم بینی جلوگیری کند و سریعتر به فرم ایده آل نزدیک شود. همچنین با چسب زدن به بینی به اطرافیان خود هشدار می دهید تا متوجه وضعیت شما باشند و از تماس با بینی شما و یا شوخی و یا هر بی احتیاطی ای که ممکن است به بینی شما آسیب برساند خودداری کنند.

علت خارش بینی بعد از عمل چیست؟

عمده ترین مسئله ای که باعث خارش بینی پس از جراحی زیبایی بینی می باشد، حساسیت پوست بیمار به چسب بینی است. امکان دارد پوست بیمار به چسب بینی حساسیت داشته باشد و پس از زدن چسب بینی احساس خارش بر روی پوست خود داشته باشد. در این مورد برای کم کردن حس خارش بهتر است قبل از زدن چسب بینی، پوست بینی خود را با صابون بشویید و سپس اقدام به زدن چسب بینی کنید.

با آبریزش بینی بعد از جراحی چه کنیم؟

آبریزش بینی از شایع ترین عوارض پس از جراحی بینی می باشد، که معمولا پس از یک ماه برطرف می شود. اصلی ترین علت آبریزش بینی پس از عمل بینی تحریک شدن بینی بر اثر جراحی و همچنین اثر داروهای بیهوشی می باشد که به مرور بهبود می یابد. برای درمان سریع آبریزش بینی پس از جراحی بهتر است نکات زیر را رعایت نمایید و در صورت تداوم، آن را با پزشک خود در میان بگذارید. از قرار گرفتن در معرض آلرژن ها مانند گرده گیاهان اجتناب کنید. از قرار گرفتن در هوای آلوده خودداری کنید. مصرف داروهای آنتی هیستامین تحت نظر جراح بینی می تواند موثر باشد، در این دوران از مصرف کافئین و الکل خودداری کنید، زیرا سبب می شود تا سطح آب بدن کاهش پیدا کند و غشای مخاطی ضخیم تر شود. افرادی که مبتلا به آلرژی هستند نیاز نیست نسبت به انجام جراحی زیبایی بینی هراس داشته باشند، ولی بهتر است قبل از عمل بینی با مصرف دارو تحت نظر پزشک، بیماری خود را کنترل و تا حدی درمان کنند.

جای بخیه ها بعد جراحی بینی

باقی ماندن یا نماندن جای بخیه روی پوست بعد از جراحی بینی به دو عامل وابسته است: 1- جنس پوست 2- مهارت و دقت جراح. در مورد جنس پوست هر چقدر پوست سفیدتر و ضخامتش کمتر باشد جای بخیه کمتر باقی می ماند. افردای که پوست ظریف و سفید دارند جای بخیه معمولا باقی نمی ماند. هر چه پوست ضخیم تر و تیره تر باشد معمولا جای بخیه ها بعد از جراحی بیشتر باقی می ماند. عامل دوم مهارت و دقت جراح می باشد، هر چقدر جراح با تکنیک مدرن تری محل برش و بخیه بزند احتمال اینکه جای بخیه ها باقی بماند کمتر است. برای کسانی که به هیچ وجه نمی خواهند جای بخیه باقی بماند می توان از تکنیک بسته برای جراحی استفاده کرد. البته این موضصوع بستگی به صلاحدید جراح دارد.

آیا خشکی بینی بعد از جراحی امری طبیعی است؟

بله، خشکی بینی پس از جراحی طبیعی است. برای درمان آن می توان از اسپری سالین، پماد وازلین و دستگاه مرطوب کننده استفاده نمود.

کاربردهای اتوپلاستی چیست؟

1. قرینه سازی گوش و قرارگیری در ناحیه نزدیک به سر. 2. ترمیم بافت غضروفی گوش که باعث اصلاح برجستگی و فرورفتگی گوش می شود.

اتوپلاتسی برای چه کسانی مناسب است؟

1. افرادی دارای گوش های بیش از حد بزرگ هستند. اصطلاحا به این عارضه ماکروتیا گفته می شود. 2. افرادی که دارای گوش های بیرون زده از کناره های سر هستند. این عارضه ممکن است در یک سمت یا هر دو طرف سر اتفاق افتاده باشد. 3. ناهنجاری ها و بدشکلی های مادرزادی گوش مانند آترزی و میکروشیا. 4. افرادی که گوش و یا گوش هایشان در اثر ضربه و یا ضربات دچار شکستگی شود. 5.افرادی که به طور مادرزادی گوشهای آویزان، مخفی و یا تا خورده دارند. 6.افرادی که در اثر جراحی زیبایی نتایج نامطلوبی دریافت کرده اند. گاهی افراد تحت عمل های ترمیمی برای از بین بردن نقایص مربوط به شنوایی قرار می گیرند. ممکن است بعد از انجام عمل ساختار ظاهری گوش و شکل آن دستخوش تغییرات شود که موجب بد شکلی ظاهر آن گردد. در این موارد نیز می توان با اتوپلاستی ظاهر گوش را بهبود بخشید.

چه راهکارهایی برای کاهش ورم بینی بعد از جراحی توصیه می شود؟

1. تنها در صورت توصیه جراح ماساژ دادن بینی می تواند مفید باشد. 2. بالا نگه داشتن سر نسبت به بدن در خواب هم بسیار مفید است. 3. به هیچ وجه به پهلو نخوابید. 4. پیاده روی های کوتاه و سبک داشته باشید. 5. چسب زدن صحیح بینی. 6. پرهیز از تماس با گرما و سرمای شدید. 7. استراحت کنید و از فعالیت های شدید بدنی بپرهیزید. 8. رعایت رژیم غذایی مناسب. 9. از دستکاری محل زخم و جراحی اجتناب کنید. 10. در مورد نتیجه عمل استرس نداشته باشید. 11. سرتان را بالا نگه دارید و پایین نیندازید. 12. استفاده از کمپرس یخ.

تیپ پلاستی چیست، برای چه کسانی مناسب است و برای چه کسانی مناسب نیست؟

تیپ پلاستی روشی برای رفع عیوب نوک بینی است که از طریق جراحی زیبایی بینی انجام می شود. نوک بینی در زیباسازی بینی نقش مهمی دارد، اما لازم به ذکر است، فقط تعداد کمی کاندید تیپ پلاستی هستند. افرادی که ایراد کمی در بینی شان دارند و پوست بینی شان ضخیم نیست. لازم به ذکر است افراد دارای قوزبینی، مشکلات تنفسی و انحراف و شکستگی بینی به هیچ عنوان کاندید تیپ پلاستی نیستند.

کاربردهای زیبایی بوتاکس چیست؟

1. درمان چین و چروک های اطراف چشم. 2. محو خط اخم. 3. رفع خطوط پیشانی. 4. از بین بردن چروک های گردن. 5. بالا بردن گوشه های لب. 6. بالا بردن نوک بینی.

کاربردهای درمانی بوتاکس چیست؟

1. کمک به درمان میگرن. 2. کمک به درمان پروستات. 3. کمک به کاهش درد مفاصل. 4. افتادگی پلک. 5. پریدن پلک یا پرش عضلات چشمی. 6. اسپاسم عضلات گردن. 7. تعریق بیش از حد.

بیهوشی چیست ؟

بیهوشی خوابی عمیق است که باعث می شود، تمامی اندام های شما ریلکس شوند. در تمامی مدتی که شما بیهوش هستید، جریان خون، ضربان قلب، نبض و علائم حیاتی شما تحت کنترل متخصص است. اگر از بیهوشی می ترسید، دقت کنید که بیهوشی در اتاق عمل بسیار راحت و کمتر از چند دقیقه صورت می گیرد. اکثر افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند، عنوان می کنند که چیزی از جراحی بینی به خاطر ندارند و تنها به یاد دارند که جراح با ایشان صحبت می کرده است. متخصص بیهوشی و دستیار بیهوشی در تمام مدت زمان جراحی به همراه جراح مراقب حال عمومی شما هستند. تمامی ترس از بیهوشی در حد آمپول بیهوشی است که بسیار ساده خواهد بود.

نکات مهم و مراقبت های پس از جراحی پلک چیست؟

1. بعد از جراحی پلک هیچ پاسمانی بر روی چشم فرد قرار داده نمی شود. 2. تورم و کبودی اطراف پلک و چشم ها طبیعی است که ممکن است، حتی در 48 ساعت اولیه پس از جراحی تورم و کبودی ها افزایش یابند ولی جای نگرانی ندارد و کم کم و به مرور زمان از بین خواهند رفت. 3. تورم پلک ها در هنگام صبح بیتشر مشاهده می شود که این نکته هم جای نگرانی ندارد و طبیعی است. سر خور را با گذاشتن دو بالش زیر سر هنگام خوابیدن بالا نگه دارید، این کار باعث می شود که از تورمات و کبودی ها کاسته شود. 4. داروهایی مانند آنتی بیوتیک به صورت خوراکی و پماد و مسکن بعد از جراحی زیبایی پلک توسط پزشک برای شما تجویز می شود، که باید به طور مرتب و عینا مطابق دستور پزشک مصرف کنید.

چه مدت پس از جراحی بینی می توان نسبت به بارداری اقدام نمود؟

زمان مناسب بارداری پس از عمل بینی 6ماه الی 1سال است، زیرا باید دوران بهبودیتان کامل و ساختار استخوانی بینی شما محکم شود.

چه مدت پس از جراحی بینی امکان شیردهی به نوزاد برای مادر وجود دارد؟

پس از جراحی بینی به مدت 8 تا 12ساعت نباید نوزاد توسط شیر مادر تغذیه شود، زیرا داروهای بیهوشی که حین جراحی بینی تزریق می شوند، امکان تاثیر بر بدن مادر را در بازه زمانی 8 تا 12 ساعت دارند. پس از پایان این بازه زمانی مادر می تواند روند شیردهی را مجدد ادامه دهد.